DroneBros logo

Jak si vybrat dron: Průvodce pro začátečníky

Drony se stávají stále populárnějšími a jejich využití je velmi široké - od zábavy až po profesionální využití v průmyslu. Pokud se chystáte koupit svůj první dron, nebo pokud už máte zkušenosti a chcete si pořídit nový model, tento průvodce Vám pomůže vybrat ten pravý dron pro Vaše potřeby. V tomto článku se zaměříme na klíčová kritéria, která byste měli zvážit při výběru dronu.

Nejpopulárnější a nejpřívětivější drony na trhu, vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionály, pocházejí od renomované firmy DJI. DJI nabízí širokou škálu modelů s různými funkcemi a cenovými kategoriemi, které splní potřeby každého uživatele. Drony DJI jsou známé pro svou vysokou kvalitu kamery, pokročilé stabilizační systémy a dlouhou dobu letu, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají spolehlivý a výkonný dron.

Dron s kamerou

Jedním z nejpopulárnějších typů dronů je dron s kamerou. Tyto drony Vám umožní pořizovat vysokokvalitní fotografie a videa z vzduchu. Při výběru dronu s kamerou je důležité zohlednit rozlišení kamery, stabilizaci obrazu a dobu letu. Pro profesionální využití je ideální dron s kamerou s vysokým rozlišením a stabilizací obrazu.

FPV drony (dron s brýlemi)

FPV (First Person View) drony Vám umožňují vidět přímý pohled z kamery dronu v reálném čase. Tato technologie je oblíbená mezi závodníky dronů a lidmi, kteří chtějí zažít let jako by seděli v kokpitu dronu. Drony s FPV jsou také skvělé pro precizní manévry a prozkoumávání těžko přístupných míst.

Podle jakých parametrů tedy vybrat vhodný dron?

 1. Rozlišení kamery
 2. Stabilizace obrazu (gimball: hladké a stabilní záběry)
 3. Doba letu
 4. Ovladatelnost
 5. Cenová kategorie

Drony do 5 000 Kč

 1. Dron AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS
 2. Dron AERIUM KF 4K Dual Camera - 3 baterie
 3. MaKant Syma X30 GPS WiFi 4K

Drony do 10 000 Kč

 1. DJI Mini 3 (GL)
 2. Potensic Atom 4K
 3. Potensic Atom SE Full combo (tři baterie, brašna a 60W nabíjecí hub)

Drony do 20 000 Kč

 1. DJI Mini 3 Fly More Combo (GL)
 2. DJI Mini 3 Pro (DJI RC)
 3. DJI Mini 3 Pro

Při výběru dronu je důležité zvážit různé faktory, jako je přítomnost kamery, cena, ovladatelnost a další. Dron s kamerou je ideální pro ty, kteří chtějí pořizovat fotografie a videa z vzduchu. Dron s FPV je skvělý pro závodníky a prozkoumávání těžko přístupných míst. Pro začátečníky doporučujeme snadno ovladatelný model od firmy DJI s automatickými funkcemi. A nakonec, pokud máte omezený rozpočet, můžete zvážit levnější varianty, ale s omezenými funkcemi. Doufáme, že Vám tento krátký průvodce pomohl lépe porozumět tomu, jak si vybrat ten pravý dron pro Vaše potřeby. Před nákupem dronu si vždy pečlivě prostudujte specifikace a recenze, abyste měli jistotu, že jste si vybrali ten nejlepší model pro vás.